Събития Зам.-кметът Красимира Чахова участва в Световно по лека атлетика за ветерани

Зам.-кметът Красимира Чахова участва в Световно по лека атлетика за ветерани

Вторник, 08 ноември 2016 г., 16:26
Размер на буквите
Чахова с медалиЗам.-кметът на Стара Загора Красимира Чахова, която е и член на Контролния съвет на Търговско-промишлената палата Стара Загора, участва в Световното първенство по лека атлетика за ветерани, което се провежда в Пърт, Австралия. Чахова се класира седма, сред петнадесетте финалистки в дисциплината 2000 м с препятствия. Победителка в бягането е шампионката от миналото световно първенство в Лион, испанката Мария Долорес Хименес. Чахова успява да финишира, въпреки контузия в ахилеса и краткото време за аклиматизация на континента. „Поради различни причини и обстоятелства не винаги можем да бъдем сред победителите, по важното е в трудните моменти всеки един от нас да побеждава сам себе си, което само по себе си е голям вид успех“, коментира лекоатлетката ветеранка. За Красимира Чахова това е седмо поредно участие в световно първенство.От първото през 2005 г. в Сан Себастиян, Испания, до момента има завоювани сребърен и бронзов медел, две пети места, едно шесто и две седми места. В дведесет и второто световно първенство в Пърт стартираха 4026 атлети, от които 1439 жени и 2587 мъже, от 91 държави. Поставени бяха 19 световни рекорда, сред които на 90-годишната Елена Паду, на 5 и 10 кмспортно ходене.
Следващото световно първенство по лека атлетика за ветерани е в Малага, Испания. Само преди месец Красимира Чахова спечели три златни медала на Балканиадата в Сърбия. На 16 ноември пък зам.-кметът Красимира Чахова ще участва в официалната церемония в Брюксел, на която Стара Загора ще бъде обявен за Европейски град на спорта за 2017 година.

Ако тази информация ви е харесала и е полезна за вас, моля, споделите я с приятели и познати в интернет...

Търсенето се извършва в този и в още няколко сайта. Резултатите са от базата данни на Google.bg